Neopren jest materiałem szeroko wykorzystywanym do tworzenia pianek dla wielbicieli sportów wodnych. W sklepach znajdziemy między innymi neoprenowe pianki do snorkelingu, nurkowania, pływania czy surfowania. Ale czy wiecie, że coraz więcej osób inwestuje także w mniej oczywiste neoprenowe bikini, czyli stylowe dwuczęściowe kostiumy damskie wykonane właśnie ze wspomnianej pianki? Byście i Wy przekonali się do rozwiązań z neoprenu, poniżej prezentujemy jego największe zalety!

Czym wyróżnia się neopren bikini?

Zacznijmy od tego, jakie ogólne zalety ma pianka neoprenowa. Plusuje ona na pewno tym, że jest materiałem trwałym, a zarazem dobrze chroniącym nasze ciało przed ryzykiem wychłodzenia. Dodatkowo neopren zwiększa naszą wyporność i sam nie nasiąka wodą, dzięki czemu jego schnięcie jest błyskawiczne. Ale i to nie wszystko. Jest to bowiem tworzywo, któremu łatwo nadać dowolny kształt i kolor, a samo ono opinając nasze ciało doskonale je kształtuje ukrywając nielubiane przez nas obszary.

Wiedząc to wszystko nie dziwimy się temu, że bikini z pianki neoprenowej stale zyskuje na popularności. Jego kolory mogą być spokojne, stonowane, ale też odważne, neonowe. A jeśli potrzebujemy – kilka kawałków pianki w różnych kolorach może stworzyć jedną, fantazyjną całość lub też na jeden duży fragment może być naniesiony świetnie wyglądający nadruk. Na pewno docenimy także to, że kostium kąpielowy z pianki neoprenowej będzie błyskawicznie wysychał po wyjściu z wody. Unikamy w ten sposób ryzyka dyskomfortu wiążącego się z mokrym, zimnym materiałem który potrafi obcierać i wychładzać nasze ciało.

Jeśli chodzi o rodzaje, spotkamy w sklepach zarówno dwuczęściowy kostium kąpielowy neoprenowy, jak i wersje jednoczęściowe. Oba typy występują w wersji menstruacyjnej czyli takiej, w której bez obaw można pływać nawet podczas średniej wielkości krwawienia. Dzięki nim w wodzie, na plaży czy na przybasenowym leżaku możemy czuć się komfortowo nawet w te trudniejsze dni, zupełnie zapominając o konieczności stosowania dodatkowej ochrony przed przeciekaniem.

Cechami, którymi powinniśmy się zainteresować kupując bikini z neoprenu, jest nie tylko wygląd produktu i jego dopasowanie do kształtów naszego ciała. Równie ważna jest bowiem grubość samej pianki. W kostiumach plażowych wartość ta nie musi być duża – wystarczy że wynosi 1-2 mm. Inaczej rzecz się ma w przypadku pianek z neoprenu które mają nas mocniej zabezpieczyć przed zimnem. Wtedy grubość 3 mm czy nawet 5 mm będzie zdecydowanie lepszym wyborem.