Lato, lato, lato czeka… czeka na wszystkich tych, którzy chcą się doskonale pokazać na plaży. To bowiem jedyny czas, w którym nad polskim morzem, jeziorami czy rzekami możemy prezentować się w swoich ulubionych kreacjach do pływania i opalania. Oczywiście, zimą kostiumy też się przydają, ale jednak są to stroje głównie pływackie, które zabieramy na basen. W nich wygląd jest ważny, ale jednak kluczowa jest wygoda. Na urlopie natomiast dużo bardziej liczy się styl. Dlatego oprócz klasycznych krojów dużo osób stawia na wersje bardziej oryginalne, na przykład na stroje kąpielowe na jedno ramię. Które z nich warto mieć w swojej plażowej torbie?

Strój kąpielowy na jedno ramię – ciekawe rodzaje

Panie, które interesują powyższe produkty, mają spore możliwości wyboru. Wielbicielki klasycznej eleganckiej mogą zdecydować się na przykład na strój kąpielowy jednoczęściowy na jedno ramię mający kolor czarny. Może posiadać on złote elementy ozdobne, dekoracyjną, przezroczystą siateczkę czy nawet dodatkowe wstawki w innych odcieniach (np. bieli) lub wzorach (np. panterka). Dużą zaletą czarnej jednoczęściowej wersji będzie to, że dzięki niej łatwo ukryjemy niechciane kilogramy, dzięki czemu będziemy się dużo swobodniej czuły na plaży.

Jeśli Twój biust należy do tych mniejszych i chcesz go optycznie powiększyć, powinien Cię zainteresować strój kąpielowy z falbanką na jedno ramię. Dodatkowa warstwa pięknie marszczonego materiału znajdująca się w okolicach piersiowych pięknie ożywia stylizację i dodaje jej bardzo kobiecego uroku. W okolicy brzucha czy części majtkowej falbanki są zazwyczaj odradzane. Wyjątkiem są kobiety bardzo chude, które nie chcą podkreślać swojej czasami aż zbyt niskiej wagi.

A co jeśli chodzi o strój kąpielowy na jedno ramię dwuczęściowy? Czy nim też warto się zainteresować? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza, że na sklepowych półkach śmiało znajdziemy tu zarówno kroje bardziej sportowe, jak i te przeznaczone głównie do opalania się i spokojnego pluskania się w morskich falach. Ważne jest jednak to, że takie stroje kąpielowe jednoczęściowe na jedno ramię powinny mieć ramię o nieco większej szerokości. Tylko bowiem taka wersja pozwoli na utrzymanie piersi w ryzach i właściwe układanie się całego produktu na ciele.

Na koniec powiedzmy też parę zdań o nadrukach, jakie producenci nanoszą na kostiumy kąpielowe z jednym ramiączkiem. Od zawsze ogromną popularnością cieszą się tu cętki rodem z ciała pantery. One chyba nigdy nie wyjdą z mody! Letnie, tropikalne kwiaty o wielu radosnych barwach to równie chętnie wybierany wzór co panterki. Taki fantazyjny wzór jest niezwykle uroczy i idealnie pasujący do klimatu beztroskich wakacji. A co jeżeli chcemy się optycznie wyszczuplić? Wtedy w nasze ręce powinien trafić jednoramienny strój kąpielowy w paski pionowe bądź poziome. To, czy wszystkie one będą miały taką samą czy różną szerokość, zależy już tylko od naszego gustu. Każda z tych wersji równie świetnie prezentuje się bowiem na ciele. A jeśli dodatkowo paski będą różnobarwne – tym lepiej dla nas. Lato przecież bardzo lubi zróżnicowane, radosne kolory. Cieszmy się więc nimi ile tylko można!