Impreza z przyjaciółmi, wesele siostry czy firmowy bal? Wybranie kreacji na każdą z tych ważnych okazji nie jest wcale takie łatwe. W sklepach spotkamy bowiem dziesiątki, jeśli nawet nie setki wzorów, kolorów i krojów sukienek. Jak znaleźć tę idealną, którą założymy na różne okazje? Naszym zdaniem absolutnym strzałem w dziesiątkę zawsze będzie sukienka koronkowa asymetryczna. Dlaczego właśnie ona? O tym przeczytacie w poniższym tekście. Powodów przemawiających za takim lookiem jest naprawdę sporo!

Dlaczego sukienka asymetryczna koronka?

Odpowiedź na powyższe pytanie zacznijmy od omówienia zalet samego asymetrycznego kroju. Po pierwsze – może on mieć różne odsłony. Jako asymetryczne sukienki z koronki określane są bowiem zarówno modele na jedno ramię, jak i na przykład te mające dół z przodu krótszy, a z tyłu dłuższy. Również sukienki ścinane u dołu skośne czy te posiadające jeden rękaw długi, a drugi krótki należą do omawianej grupy. Plusem jest tu więc ogromna różnorodność modeli.

Niemniej ważne jest to, że asymetryczne sukienki koronkowe są przeznaczone dla pań o każdej figurze. Jesteś niska czy wysoka? Gruba czy chuda? Masz małe czy rozbudowane ramiona? Twoje biodra są szerokie czy wąskie? Bez względu na to, jakiej odpowiedzi udzielisz na te pytania, sukienka koronkowa z asymetrycznym dołem bądź górą będzie odpowiednia. Modele dedykowane poszczególnym paniom będą się różniły dopasowaniem (bardziej przylegającym bądź luźnym), dekoltem, długością czy kolorami i elementami ozdobnymi. Mnogość fasonów to równie duża mnogość figur, które mogą z powodzeniem nosić te stroje.

Koronkowe sukienki z asymetrią lubiane są również za to, że łatwo dzięki nim podkreślić ulubione części ciała. Uważasz, że masz ładne plecy? Wybierz model z oryginalnym wycięciem z tyłu. Jesteś właścicielką ładnego dekoltu i biustu? Z powodzeniem znajdziesz krój niecodziennie podkreślający te obszary. A może kochasz swoje długie, zgrabne nogi? Sukienki koronkowe z asymetrycznym cięciem u dołu sprawią, że każdy zwróci na nie uwagę. A gdy chcesz coś ukryć – na przykład za duży brzuch – wystarczy że w Twojej garderobie znajdzie się asymetryczna sukienka koronkowa dwuwarstwowa bądź ta, która w talii będzie posiadała zgrabne marszczenia.

Oczywiście musimy też powiedzieć nieco o zaletach samej koronki. Do wyboru mamy tu sukienki z koronki asymetryczne które niemal w całości są koronkowe (posiadają tylko dodatkową kryjącą podszewkę czy halkę) oraz te, w których koronka stanowi mniejszą część ozdobną. W obu przypadkach koronkowe elementy dodają szyku i sprawiają, że strój znacznie zyskuje na klasycznej elegancji. Co więcej – koronka pasuje na każdą okazję. Może ona być bowiem bardzo subtelna, idealna do noszenia nawet na co dzień, jak i bardzo szykowna, pełna blasku pochodzącego ze złotych czy srebrnych nici które idealnie wpasują się w wieczorowy look.

Podsumowując: powyższe sukienki kochane są przede wszystkim za swoją różnorodność, uniwersalizm i wielofunkcyjność. Dlatego też żadna szafa eleganckiej kobiety nie może się bez nich obejść.