Bardzo dużo mówi się o tym, jakie paznokcie na lato warto zrobić na dłoniach. Szeroko dyskutowane są tu wzory, kolory, kształty… Jednak niemniej ważne o tej porze roku są przecież także paznokcie u stóp. One, odkryte dzięki lekkim sandałkom czy klapkom, również powinny się prezentować zjawiskowo. Dlatego też w tym tekście chcemy Wam przedstawić modne kolory paznokci na stopach oraz wzory, które najczęściej się obecnie wykorzystuje w ramach letniego pedicure.

Przepiękne paznokcie u stóp na lato

Plusem paznokci u stóp jest to, że rosną one o wiele wolniej niż te znajdujące się u dłoni. Przyjmuje się, że wzrost jest tu nawet o połowę wolniejszy. Jeśli więc tylko zainwestujesz w odpowiednio trwały, dobrze zrobiony manicure, będziesz mogła się nim cieszyć przez naprawdę wiele dni. Jaka dokładnie letnia stylizacja paznokci na stopach będzie najlepsza? Oczywiście to zależy od gustu. Bo, co ważne, na dłoniach i stopach możesz mieć zupełnie inne kolory i zdobienia. Te zgrywające się stylistycznie też są fajne, ale nie jest to obecnie żaden wymóg.

Dla minimalistek i wielbicielek najbardziej klasycznego pedicure proponujemy paznokcie french na stopach. Co ważne, tu płytka musi być nieco dłuższa, inaczej nie osiągniemy najlepszego z możliwych efektów. Gdy jednak zostawimy paznokcie u stóp przez dwa czy trzy miesiące bez obcinania, bez problemu możemy zdecydować się na pedicure w stylu french.

A co powiecie na paznokcie baby boomer na stopach? Czyli te, w których zamiast równego odcięcia kolorów rodem z frencha obecne jest piękne przejście tonalne między dwoma kolorami. Można tu pójść w beże lub róże i biel (jak w pedicure francuskim) lub też zdecydować się na odjazdowe, kontrastowe, letnie palety barw. Musimy przyznać: obie wersje są bardzo piękne i chwytające nas za serca i oczy.

Oczywiście lakiery do paznokci na lato to nie wszytko. Bo czemu by nie zainwestować w dodatkowe elementy ozdobne? Zdobienie paznokci na stopach mimo, że jest nieco mniej popularne niż to na dłoniach, nie jest od niego ani trochę mniej ciekawe. Malujmy tu fantastyczne obrazki pędzelkami do zdobień, wykorzystujmy naklejki czy blaszki i stempelki do zdobień, a nawet nanośmy małe biżuteryjne elementy ozdobne. Niech Twoje modne paznokcie na stopach zaskakują i otoczenie, i Ciebie samą. Baw się konwencjami. Testuj nowe rozwiązania. Nie bój się próbować wzorów i kolorów. Niech Twój letni pedicure w pełni wyraża Twoją osobowość. A gdy Ci się dana stylizacja znudzi – po prostu zmień ją na inną, odpowiadającą Twojej aktualnej wizji.