Lato to czas, w którym radosne wzory i kolory powinny grać pierwsze skrzypce! Stonowane barwy i printy absolutnie nie zgrają się z cudownymi promieniami słońca i wysoką temperaturą za oknem. Dlatego też wcale nie dziwi nas fakt, że bikini chabrowe od lat podbija serca użytkowniczek i jest często spotykane na plażach tak polskich, jak i zagranicznych. Jak dokładnie wygląda odcień chabrowy i dlaczego właśnie on zyskał tak dużą sławę w kostiumach kąpielowych?

Doskonałe bikini w kolorze chabrowym

Kolor niebieski zdecydowanie kojarzy się z latem, a zwłaszcza z odpoczynkiem nad morzem, jeziorem czy rzeką. Jest to bowiem barwa zarówno nieba, jak i wody. Ale są też takie soczyste odcienie, które kojarzą się z letnimi, polnymi kwiatami. Jednym z nich jest właśnie odcień chabrów bławatków, kwiatów spotykanych praktycznie na każdej polskiej wsi które kwitną przede wszystkim w lipcu i sierpniu.

Jak dokładnie wygląda kostium kąpielowy chabrowy? Nie jest on ani jasnobłękitny, ani ciemnogranatowy. Kolor ten jest bowiem zdecydowanie mniej intensywny od błękitów, ale zarazem sporo jaśniejszy od granatów. Przy tym jest on jednocześnie mocno nasycony, soczysty, wyrazisty, podkreślający pewność siebie osoby go noszącej.

Takie niebieskie bikini występuje w bardzo różnych wersjach. Na początek przeanalizujmy chociażby sam dół od bikini niebieski. Do wyboru mamy tu przede wszystkim figi o różnych krojach – bardziej lub mniej wyciętych u dołu, z wyższym lub niższym stanem u góry, wiązane lub nie. Oczywiście możemy też postawić na skąpe stringi, majtki hipster z niską linią bioder, szorty z nogawkami czy skirtini – spódniczkę z wszytymi w nią majtkami. Z kolei góra od bikini niebieska może wyglądać jak opaska (bandeau bikini), mieć formę halter bikini (trójkątne miseczki posiadają usztywnienia, na szyi znajduje się szerokie wiązanie), braletka bikini (miękki biustonosz przypominający top) czy balkonetka bikini (przypominający tradycyjny stanik).

Jeśli lubimy niebieskości, ale bikini w odcieniu chabrowym nie jest naszym ulubionym, nic nie jest stracone. Istnieją bowiem inne ciekawe warianty niebieskości umieszczone pomiędzy błękitem a granatem, które również dobrze odnajdą się w towarzystwie letniego słońca. Ze swoje strony proponujemy zwłaszcza bikini kobaltowe, lazurowe czy nawet szafirowe bikini. Tym, którzy lubią paski, spodoba się natomiast marynarskie bikini w którym znajdziemy symetrycznie ułożone względem siebie pasy białe i niebieskie. Klimat marynarski to ponadczasowa klasyka, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Regularnie bowiem powraca ona do kolekcji nawet najbardziej znanych producentów strojów plażowych. Z powodzeniem bikini w stylu marynarskim znajdziemy także w wielu popularnych sieciówkach ulokowanych w miejskich galeriach handlowych.