Wiele osób skarży się na to, że ich naturalna płytka paznokciowa jest osłabiona, krucha i łamliwa. W związku z tym zapuszczenie przez nich naturalnych, długich paznokci graniczy niemal z cudem. Na szczęście są liczne sprawdzone sposoby na to, jak wzmocnić płytkę paznokcia. Co więcej, po część z nich musisz iść do kosmetyczki, ale drugą część możesz samodzielnie zastosować sama we własnym domu. Poznaj je wszystkie już teraz!

Sposoby na wzmocnienie paznokci

Za to, że paznokcie są osłabione, często odpowiadają niedobory składników odżywczych w naszym organizmie. Bez ich uzupełnienia ciężko jest o perfekcyjne wzmocnienie płytki paznokciowej. Składniki, które zdecydowanie pomogą jeśli chodzi o wzmocnienie płytki paznokcia, to między innymi biotyna (odpowiada za szybszy wzrost i ładny, lśniący wygląd paznokci), żelazo (dzięki niemu paznokcie są twardsze, równiejsze i mniej łamliwe) czy wapń (sprawia, że płytka paznokciowa jest twarda, nie rozdwaja się ani nie kruszy). Do tego warto suplementować cynk, witaminy z grupy B, krzem oraz magnez.

Jeśli chodzi o wzmocnienie paznokci u kosmetyczki, polecamy między innymi postawienie na stylizacje wykorzystujące żel trójfazowy budujący do paznokci. Ten gęsty, wygodny w aplikacji kosmetyk o konsystencji musu pozwoli na trwałe przedłużenie naturalnej płytki paznokciowej, nadbudowanie paznokci naturalnych i ich zdecydowane wzmocnienie.

Kolejny pomysł na to, jak wzmocnić bardzo słabe paznokcie, to zadbanie o to, by miały one jak najmniej kontaktu z czynnikami szkodliwymi. Zalicza się do nich między innymi dużą ilość wilgoci, detergenty (w tym domowe środki czyszczące). Gdy nie możesz uniknąć spotkania z takimi produktami – na przykład podczas codziennych porządków – koniecznie zakładaj na dłonie grube, gumowe rękawiczki.

Oczywiście na to, jak wzmocnić kruche paznokcie, wpływ ma także ich właściwa codzienna pielęgnacja. Jeśli masz tendencję do obgryzania paznokci – od dziś przestań to robić. Do tego dołóż prawidłowe piłowanie odpowiednio dobranym pilniczkiem – stosuj je zamiast obcinania nożyczkami czy cążkami. Dodaj jeszcze regularne stosowanie kremów nawilżających i odżywiających skórę oraz paznokcie. Możesz także wybrać się do drogerii po serum w formie lakieru regenerujące naturalną płytkę paznokciową. Jego stosowanie również zdecydowanie przybliży Cię do celu jakim są idealne, mocne paznokcie.

Już wiesz niemal wszystko o tym, co zrobić żeby wzmocnić paznokcie. Pozostaje teraz tylko działać!