Primer kwasowy do paznokci to produkt, który odgrywa bardzo ważną rolę w procesie tworzenia paznokci “problematycznych”. Jest to bowiem substancja, która pomaga w przygotowaniu płytki paznokcia, poprawia przyczepność, a tym samym przedłuża trwałość. VICTORIA VYNN PRIMER ACID – to zaawansowany produkt, który dzięki swoim unikalnym właściwościom ma zdolność do głębszego oddziaływania na paznokcie, wytrawiając płytkę, co przekłada się na trwałość i stabilność manicure. Primer kwasowy bardzo mocno scala płytkę z bazą hybrydową, żelową oraz akrylowo – żelową.

Kiedy stosować primer kwasowy?

Primer kwasowy to produkt stosowany w procesie wykonywania manicure, który ma za zadanie przygotować paznokcie do aplikacji żelu lub lakieru hybrydowego poprzez zmatowienie i odtłuszczenie płytki paznokcia, co zapewnia ich lepsze przyleganie, a tym samym przedłuża trwałość aplikowanego produktu na paznokciach trudnych. Zastosowanie primera do paznokci żelowych Acid Primer kwasowy VICTORIA VYNN daje zatem wiele korzyści, a przede wszystkim wpływa na przedłużenie trwałości manicure i zachowanie przez stylizację właściwej estetyki. 

Czym się różni primer kwasowy od bezkwasowego? Jak sama nazwa wskazuje, taki primer zawiera kwas, który pomaga w odtłuszczaniu i przygotowaniu płytki paznokcia. Jest to kwas metakrylowy, który wykazuje intensywne działanie na powierzchnię paznokcia i powoduje zwiększenie przyczepności kolejnych warstw produktów. W porównaniu z primerem bezkwasowym, działa bardziej agresywnie, dlatego należy go używać tylko w przypadku paznokci problematycznych i trudnych do stylizacji, a zwłaszcza tych z tłustą płytką, na której lakier hybrydowy czy też żel nie utrzymują się, odpryskują bądź też zapowietrzają. Natomiast nie należy go stosować w następujących przypadkach: do paznokci wrażliwych, uszkodzonych lub cienkich, jeśli okolice wału około paznokciowego są podrażnione czy  występują na nich nawet niewielkie ranki. Zastosowanie tego silnego primera może wówczas skutkować bólem i powodować primer kwasowy pieczenie paznokci i ich okolic, ponieważ głęboko wnika w wierzchnie warstwy paznokcia i silnie go wytrawia, obniżając przy tym jego pH. Primer kwasowy VICTORIA VYNN działa głęboko na strukturę paznokcia, zatem tworzy idealne warunki dla aplikacji żelu bądź lakieru hybrydowego. 

Rodzaj primera wybieramy zatem pod kątem naturalnych paznokci, a nie techniki stylizacyjnej paznokci. Można go zatem nałożyć zarówno pod żel, jak i hybrydę. Primer Acid ma postać płynu, co ułatwia nakładanie na paznokcie. Jak używać primera kwasowego? Aplikuje się go uważnie, w niewielkiej ilości (po jednej lub dwóch kroplach) na naturalną płytkę, a primer sam rozpływa się po całej powierzchni paznokcia. Po nałożeniu szybko schnie, co pozwala przejść do kolejnego etapu wykonywanej stylizacji. 

Często pojawia się też pytanie, czy primer kwasowy niszczy paznokcie? Otóż właściwości, które czynią Primer Acid tak skutecznym w przypadku paznokci problematycznych i trudnych do stylizacji, mogą powodować dyskomfort w trakcie użytkowania. Przez jego mocne działanie, obniżanie pH paznokci, może powodować dyskomfort. Posiada też intensywny zapach, dlatego nie poleca się go osobom bardzo wrażliwym na zapachy. Dodatkowo warto też zadbać o dobre wentylowanie pomieszczenia, w którym jest stosowany.