Ciąża to czas, w którym warto postawić na bezpieczne formy aktywności fizycznej. Jedną z tych, która w tym wyjątkowym okresie jest wręcz wskazana, jest pływanie. Dzięki niemu nasze ciało utrzyma dobrą kondycję, będzie silne i elastyczne. Jednocześnie jednak nie będziemy zbytnio przeciążali kręgosłupa, dla którego i tak sporym wyzwaniem jest już sam rosnący brzuszek. Bez względu na to, czy postawisz na ruch na basenie, czy na ten w jeziorze czy morzu, musisz kupić odpowiedni kostium kąpielowy dla kobiet w ciąży. Czy jedyne, na co należy zwrócić uwagę podczas jego wyboru to rozmiar? Absolutnie nie. Sprawdź już teraz jakie inne cechy musisz uwzględnić.

Jaki strój kąpielowy w ciąży będzie najlepszy?

Jest kilka podstawowych kwestii które musisz uwzględnić kupując kostium kąpielowy w ciąży. Niezwykle ważne jest chociażby bezpieczeństwo maluszka. Jak o nie zadbasz? Zbyt duża ilość mocnego słońca nie jest sprzymierzeńcem przyszłej mamy. Jednocześnie samo dostarczenie zwiększonej ilości witaminy D3 pochodzącej z letniego słońca to bardzo dobra sprawa. Dlatego też nie rezygnuj zupełnie z łapania ciepłych promieni. Pamiętaj przy tym jednak, że stroje kąpielowe w ciąży lepiej, jeśli będą jednoczęściowe, zakrywające brzuch. Oczywiście, mogą go one delikatnie opinać w bardzo piękny, kobiecy sposób – byle tylko nie było to opinanie za ciasne, które mogłoby zbytnio uciskać samego maluszka.

No ale przecież w sklepach spotkamy stroje kąpielowe jednoczęściowe dla ciężarnych. Czy to błąd ze strony sprzedawców? Absolutnie nie. Gdy wybierasz się na kryty basen, spokojnie możesz postawić na taki właśnie model. Jego zaletą będzie właśnie to, że Twój rosnący brzuch nie będzie narażony na zbyt duży ucisk. Dodatkowo strój kąpielowy jednoczęściowy dla ciężarnych często w górnej części jest dużo lepiej dopasowany niż model jednoczęściowy, dzięki czemu Twoje piersi będą się tu po prostu lepiej układały, przez co Tobie będzie o wiele wygodniej. Dodatkowo pod koniec ciąży możesz wybrać dwuczęściowy model określany jako tankini, którego góra ma formę koszulki.

A jeśli już o wygodzie mowa. Gdy chcesz pływać przez całe dziewięć miesięcy pamiętaj, że strój kąpielowy w ciąży na basen prawdopodobnie będziesz musiała zmienić na inny przynajmniej 2 razy. Jest to bezpośrednio związane z rozmiarem Twojego brzuszka i piersi. Oczywiście, ciało różnych kobiet zmienia się w różny sposób. Ale zmienia się zawsze i na to wpływu nie mamy. Dodatkowo taki kostium musi być łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu. Docenisz to zwłaszcza pod koniec ciąży, gdy będziesz już nieco bardziej ociężała. A dla utrzymania ciała w ryzach postaw na szerokie ramiączka stanika i szerokie boki majtek oraz komfortowe fiszbiny w staniku.

Gdy będziesz pamiętała o wszystkich powyższych cechach możesz mieć pewność, że bez problemu wybierzesz idealne kostiumy kąpielowe dla kobiet w ciąży. Pływanie w nich będzie czystą przyjemnością, a Twój maluszek będzie w pełni bezpieczny.