Właśnie dostałaś zaproszenie na wesele. W jego ramach planowany jest wystawny bal na wiele par który ma uczcić ten najważniejszy dzień w życiu Twojego brata, przyjaciółki, kuzyna czy chrześnicy. Zastanawiasz się więc jak swoim strojem dopasować się do tego wydarzenia. Strasznie kusi Cię sukienka neonowa pomarańczowa która już od jakiegoś czasu wisi w Twojej szafie i czeka na swój moment świetności. Zastanawiasz się jednak nad tym, czy taka okazja to dobra chwila na tak zdecydowane, wyraziste kolory. Od razu musimy Ci powiedzieć: jednej odpowiedzi tu nie ma. Od czego więc zależy to, czy neonowe sukienki właściwie odnajdą się w weselnym klimacie?

Kiedy neonowa sukienka na wesele będzie odpowiednia?

Zacznijmy od stylu, w jakim utrzymane będą dekoracje na imprezie oraz sam strój Państwa Młodych. Obecnie na wspomniane okazje często wybierana jest stylistyka boho nawiązujący do natury i etnicznych wzorów. Jeśli wiesz, że wesele na które się wybierasz będzie właśnie tak podkreślone, neonowa sukienka raczej się z nim dobrze dnie zgra. Ale gdy dostałaś informację że zachowany zostanie klimat bardziej luźny, wręcz dyskotekowy, śmiało szybko wyjmuj swoją kreację z szafy. taka zabawa dobrze zgra się bowiem z kolorystyką.

Kwestia numer dwa którą musisz wziąć pod uwagę to pora roku. Słoneczne, letnie dni wręcz proszą się o dodanie do nich soczystych, odważniejszych kolorów. Gdy więc wesele odbywa się w lipcu czy sierpniu, pomarańczowa czy różowa neonowa sukienka będzie się prezentowała o wiele lepiej niż na takiej samej imprezie, ale odbywającej się w listopadzie czy lutym. Kluczowe jest jednak to, by nawet latem wybrana kreacja była utrzymana w odważniejszej kolorystycznie, ale nadal eleganckiej konwencji. Stroje odkrywające pół ciała raczej nie przejdą. By podkreślić wybrany odcień na paznokcie możesz nałożyć lakier hybrydowy neonowy w tej samej barwie.

Samo miejsce wydarzenia ma również wpływ na to, czy neonowe sukienki na lato sprawdzą się w przypadku wesela czy też nie. Luźna impreza w plenerze? Proszę bardzo, neony są bardzo mile widziane. Ale już w sali balowej na zamku mogą się one nieco mniej wpasowywać w klimat. 

No dobrze, a co z wiekiem osoby, dla której jest przewidziana sukienka neonowy róż czy neonowa zielona sukienka? Jeszcze kilka lat temu mówiło się, że takie mocne odcienie zarezerwowane są wyłącznie dla kobiet młodych lub bardzo młodych. Na szczęście to już się zdecydowanie zmienia. Śliczna neonowa sukienka hiszpanka może być bez obaw założona przez osobę w wieku trzydziestu, czterdziestu czy nawet pięćdziesięciu lat. Klasyczny krój w połączeniu z żywą barwą to doskonałe, piękne połączenie!