Długie, zadbane paznokcie wyglądają bardzo elegancko – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Optycznie wydłużają i wyszczuplają one dłoń, dzięki czemu wręcz nie można od niej oderwać wzroku. Co zrobić żeby mieć długie paznokcie? Oczywiście można zainwestować w ich przedłużenie u kosmetyczki za pomocą żelu czy akrylu. Ale wiele pań wolałoby stworzyć piękną stylizację w oparciu o wyłącznie ich naturalnie zapuszczoną płytkę paznokcia. Gdy i Ty należysz do tego grona, musisz wiedzieć co na co dzień robić by Twoje paznokcie w trakcie zapuszczania nie miały tendencji do łamania się czy rozdwajania. Jak to zrobić? O tym opowiemy Ci w poniższym tekście.

Co zrobić żeby paznokcie były długie naturalnie?

Przyjmuje się, że paznokcie rosną średnio od trzech do czterech milimetrów w ciągu miesiąca. Wartość ta wydaje się mała, ale wcale taka nie jest. Już bowiem po połowie tego czasu zauważymy, że wolny, biały brzeg paznokcia jest sporo dłuższy niż czternaście dni wcześniej. By więc uzyskać w pełni satysfakcjonującą nas odpowiedź na pytanie: jak zrobić długie paznokcie, trzeba będzie po prostu trochę poczekać. Ile? To zależne od tego jaka długość nas satysfakcjonuje. Dla niektórych będzie to miesiąc, dla innych – dwa bądź trzy miesiące.

By wiedzieć, jak zrobić długie paznokcie bez tipsów, warto najpierw wybrać się do lekarza i sprawdzić poziom witamin i mikroelementów w naszym organizmie. Kluczowe będą tu zwłaszcza beta karoten, żelazo, witaminy (PP, E, A i te z grupy B), jos, L-cysteina, cynk oraz kwas pantotenowy. Braki w którejś z tych substancji będą bardzo negatywnie wpływały na stan naszej płytki paznokciowej. Cała płytka będzie wtedy też rosła nieco wolniej. Jeśli więc nie wiesz, jak szybko mieć długie paznokcie, musisz wiedzieć że priorytet to uzupełnienie braków w organizmie. Najlepiej działać tu dwutorowo, czyli przyjmować suplementy diety w tabletkach oraz nanosić na paznokcie odżywkę z witaminami i innymi mikroelementami. Możesz także zainwestować w codzienne domowe kąpiele, na przykład te składające się z ciepłej wody, soli, oliwy z oliwek i cytryny.

Równie ważne dla tego, jak stworzyć i jak dbać o długie paznokcie, jest ich właściwe przycinanie i piłowanie. Jeśli tylko pojawi się chociaż mała zadra czy rozdwojenie, nie można czekać z jej usunięciem. Niestety, czasem będzie się to wiązało z koniecznością lekkiego skrócenia paznokcia, ale odwdzięczy się to nam dalszym jego prawidłowym wzrostem. Zawsze miej więc pod ręką pilniczek i nożyczki bądź cążki do paznokci.